Супергерої Fast
Долаємо інсульт за допомогою сили навчання та сімейної любові

«Супергерої FAST» — міжнародна програма, ціль якої навчити дітей 5-9 років симптомам інсульту та розвинути навичку викликати номер екстреної медичної допомоги. Програма розроблена за підтримки Ініціативи Angels та схвалена Всесвітньою організацією інсульту.

У 2020-2021 навчальному році програму запровадили у 14 країнах. В Україні ми координуємо програму та стали світовим лідером серед 14 країн, які запускали її вперше. Ми досягнули 35% від усіх глобальних результатів. Більше того, в Україні вже є врятовані життя, завдяки програмі.

Згідно з даними ВООЗ, інсульт —
це друга за поширеністю причина смерті.

Щороку в Україні стається близько
110 000 випадків інсульту.


В першу чергу у групі ризику люди після 70 років — бабусі та дідусі. Багато пацієнтів з інсультом не отримують вчасну допомогу, бо потрапляють у лікарні занадто пізно. Це відбувається, зокрема і тому, що люди не вміють розпізнавати симптоми інсульту. Пацієнт повинен отримати медичну допомогу впродовж 4,5 годин після виявлення симптомів.

Діти молодшого віку часто проводять час зі своїми бабусями та дідусями, вони також є джерелом нових знань для своїх рідних. Сім’ї можуть врятувати життя своїх старших рідних, якщо вивчать симптоми інсульту.

Виклик полягав у запуску освітньої програми під час пандемії та дистанційного навчання, залученні вчителів та родин на всій території України та підвищенні обізнаності щодо симптомів інсульту.

Також проєкт «Супергерої FAST» впроваджувався в Україні вперше. Для того, аби залучити вчителів реєструватись на сайті, потрібно було паралельно підвищити обізнаність про програму за допомогою комунікаційної кампанії.

Стратегія будувалась на розвитку партнерств, щоб залучити проактивних вчителів-новаторів у програму амбасадорів, які розпалюватимуть інтерес до проєкту та залучатимуть вчителів з усієї України. Ключовим аспектом інтегрованої комунікаційної кампанії «Супергерої FAST» був фокус на роботі з цільовими аудиторіями.

Програма амбасадорів
Ми домовилися про партнерство з освітньою організацією «Освіторія», аби увійти в спільноту сучасних активних вчителів.
Підтримка Міністерства освіти
Офіційна підтримка Міністерства освіти, якій посприяло агентство, допомогло залучити увагу медіа до проєкту та зібрати велику кількість вчителів на навчальні вебінари.
Комунікаційна кампанія
Офіційний старт проєкту «Супергерої FAST» весною 2021 року підсилився прес-конференцією, активною роботю з медіа та опініон лідерами, запуском Facebook сторінки та YouTube каналу, рекламною кампанією в соціальних мережах. Ми активно проводили Zoom-вебінари для вчителів із демонстрацією інтерфейсу сайту з матеріалами програми. Ми безкоштовно розмістили зовнішню рекламу в Київському метрополітені.
Рекорд Гіннеса
Активна участь у створенні найбільшого фотоальбому людей у масках супергероїв, який став унікальною особливістю проєкту для вчителів та дітей.
Україна стала беззаперечним лідером серед усіх 14 країн, які запустили програму «Супергерої FAST» весною 2021 року.
Три українські школи потрапили у ТОП-5 рейтингу серед усіх шкіл-учасників в світі (результати активності учнів — кількість зароблених балів за пройдені уроки та ігри на сайті).
Ми досягли понад третину загальних світових результатів першої хвилі проєкту.
супергерої fast
супергерої fast
супергерої fast
66%
Приріст рівня знань про симптоми інсульту серед учасників програми(серед всіх країн)
2258
Кількість залучених вчителів в Україні (39% глобальних результатів)
26 828
Кількість залучених учнів в Україні (37% глобальних результатів)
3 655 084
Загальне охоплення проєкту за півроку у медіа, в публікаціях опініон лідерів та соціальних мережах
Найважливіший результат — програма вже врятувала життя бабусі:
Оля, 7-річна учениця зі Львова була вдома разом зі своєю бабусею. Дівчинка змогла розпізнати симптом інсульту, коли бабусі стало важко говорити. Оля вивчила усі симптоми інсульту на уроках програми «Суперогерої FAST», вона яскраво пригадує мультики з супергероями та як вони показують усі ознаки захворювання. Дівчинка покликала своїх батьків, вони терміново викликали швидку допомогу. Бабуся Олі вже вдома та почувається добре, її здоров’я в нормі, адже вона отримала вчасну допомогу. BBC International зняли документальний фільм про цю історію.