Навчальна програма
Leaders for Health 2.0

Навчальна програма для управлінців медичних закладів в рамках проєкту Світового Банку за фінансування посольства Швейцарії у партнерстві з Міністерством охорони здоров'я України та Національної служби здоров'я України.
Мета програми  

Допомогти керівникам закладів посилити свої управлінські та лідерські навички, аби в умовах постійних змін забезпечувати ефективний та стійкий розвиток людиноцентричних закладів охорони здоров’я.

стратегія  

Спільно з Львівською бізнес-школою ми розробили навчальну програму для 60 управлінців з 22 регіонів України. Навчальна програма складалася з 4 модулів, які проводилися в Києві, Львові та Рівному.


Серед учасників програми — директори медичних закладів, заступники та керівники фінансових, економічних та інших підрозділів з комунальних закладів різного рівня надання медичної допомоги.

Навчальна програма розпочалася з панельної дискусії на тему «Лідерство в охороні здоров'я під час війни: стратегії для стійкого майбутнього» серед учасників якої:

🎤 Наталія Гусак - Голова Національної служби здоров’я України
🎤 Христина Пак - Консультантка представництва Світового Банку в Україні  
🎤 Петро Ільків - Координатор проєктів в сфері охорони здоров`я, Посольство Швейцарії в Україні
🎤 Олександр Власенко - Генеральний директор Краматорського центру первинної медико-санітарної допомоги №1 Донецької області
🎤 Юлія Казакова - Медична директорка Фастівської лікарні інтенсивного лікування
🎤 Наталя Ольберт-Сінько - Керівна партнерка компанії One Health
🎤 Ярина Бойчук - CEO Бізнес-школи Українського католицького університету випускники програм Leaders for Health

Дискусія стала важливим майданчиком для обговорення, які стратегії управління можуть зміцнити систему охорони здоров'я в умовах війни, а також як забезпечити стійкість медичних закладів у часи постійних змін.

Ця навчальна програма не лише про навички і знання. Вона насамперед про людей і про атмосферу, в якій відбуваються не формальні дискусії, а щирі розмови. Саме тому ми організували вечірню дискусію за участю Міністра охорони здоров'я України Віктора Ляшка. Цей захід створив можливість для відкритого обміну думками і досвідом, підкреслюючи важливість співпраці та людського фактору в зміцненні системи охорони здоров'я.

Деталі про досвід впровадження навчальної програми опубліковано в прес-релізі на офіційному сайті Міністерства охорони здоров'я.

Марина Слободніченко, заступниця міністра охорони здоров'я України з питань європейської інтеграції, поділилася з учасниками завершального модуля поглядом на міжнародну співпрацю і лідерство в охороні здоров’я.

«Сильні управлінці — це фундамент стійкості нашої системи охорони здоров'я. Особливо в умовах повномасштабної війни, коли керівники медичних закладів щодня стикаються з безпрецедентними викликами. Програма Leaders for Health 2.0 — це інвестиція в майбутнє української медицини та здоров'я нації. Ми пишаємося кожним управлінцем, який, попри всі труднощі, знайшов час і сили для професійного розвитку та впровадження змін у своїх закладах»
що дала програма учасникам

Значний особистісний ріст
-
Під час програми відбулася трансформація мислення, що стало основою для зростання самовпевненості та особистісного розвитку.

Впровадження інституційних змін
-
Програма сприяла позитивним змінам у документообігу та покращенню командної співпраці, що підвищило ефективність роботи.
- Учасники ініціювали створення здорового робочого середовища, що значно покращило умови праці та сприяло загальному добробуту.

Покращення командної роботи
-
Завдяки програмі, команди стали більш згуртованими, що дозволило ефективніше досягати спільних цілей та підвищити продуктивність.
- Почали застосовувати орієнтовані на людину підходи в роботі, що зміцнило взаєморозуміння та співпрацю, роблячи робоче середовище більш гармонійним.

Процес відбору  

Відбір учасників проходив у кілька етапів, а саме розгляд усіх заявок, проведення співбесід з кандидатами, а також фінальне формування груп на основі оцінок організаторів програми.

Ми звертали увагу на досвід, ґендерну та географічну різноманітність, участь у подібних програмах раніше, а також на найважливіший критерій – мотивацію та готовність впроваджувати ефективні зміни для стійкого розвитку людиноцентричних медичних закладів.

Результати

Створили спільноту з 60 лідерів-змінотворців у різних сферах охорони здоров'я України.

4 модулі навчання у форматі 30% теорії та 70% практики.

Піднімали тему жіночого лідерства в охороні здоров'я через вечірні дискусії та інші формати.

Обмінювалися кращими практиками управління та надання послуг під час візитів до закладів охорони здоров'я в містах проведення програми.

44 учасники програми працювали над розробкою проєктів, з яких 29 успішно завершили та захистили фінальні проєкти змін у своїх закладах охорони здоров’я у відповідь на актуальні виклики.

Як проходить день
на навчальній програмі
Що означає спільнота Leaders for Health
для наших випускників